Mikołaj odwiedził dzieci…
300 dzieci z rodzin uczestniczących w unijnym projekcie „Nowy Obraz Pomocy Społecznej” realizowanym przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Łodzi, dostało świąteczne paczki i świetnie się bawiło na imprezie Mikołajkowej. Zabawa odbyła się  patio Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi, a gościem honorowym Mikołajek był Tomasz Trela, wiceprezydent Łodzi.

 

- Cieszę się, że jestem tutaj z wami, jestem pewien, że wszystkie dzieci będą się świetnie bawić, zwłaszcza, że z wizytą zapowiedział się także święty Mikołaj  – powiedział wiceprezydent Tomasz Trela.

Małgorzata Wagner, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej przypomniała, że impreza Mikołajkowa dla dzieci stała się już coroczną tradycją unijnego projektu „Nowy Obraz Pomocy Społecznej”. Od 4 lata, co roku w grudniu, dzieci wraz z rodzicami przyjeżdżają na Mikołajki, aby wspólnie się bawić i cieszyć magią zbliżających się świąt.

Maluchy wraz z rodzicami śpiewały, tańczyły i rysowały swoje wymarzone święta. Do tańca porwały także wiceprezydenta Tomasza Trelę, który wspólnie z  Małgorzatą Wagner prowadził „węża” przez całą salę. Mnóstwo śmiechu wzbudziła „bitwa” na śnieżki, papierowe co prawda, ale dzieci były zachwycone.

Zabawę przerwał przyjazd wyczekiwanego Mikołaja dźwigającego okazały worek wypełniony paczkami. Zachwycone maluchy z zachwytem odbierały z rąk Mikołaja oraz wspierającego go wiceprezydenta Tomasza Treli kolorowe paczki wypełnione smakołykami. Zwieńczeniem popołudnia były jeszcze zdjęcia z Mikołajem. Każde z dzieci na pewno będzie miało piękną pamiątkę.    

Projekt „Nowy Obraz Pomocy Społecznej w Łodzi” realizowany przez MOPS od 2008 roku jest finansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. W tym roku wzięło w nim udział 840 klientów MOPS, w tym 80 osób niepełnosprawnych. Wartość Projektu w 2014 roku to 6 339 162,88 zł.

 

 


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: business hosting move org domain Valid XHTML and CSS.